The ChilliDoctor s.r.o. Ochutnávková sada 9× chilli mash

Kód: 6601
Tip
Neohodnoceno
749 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.9.2023

Sada tekutých chilli mashů v dárkové krabičce. Ideální jako dárek pro milovníka chilli papriček.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ochutnávková sada 9× chilli mash

Výběr těch nejprodávanějších chilli mashů z naší nabídky. Mashe jsou naplněny do malých 40ml lahviček a zabaleny v krásné dárkové krabičce včetně brožury, která obsahuje popis jednotlivých odrůd a informaci o pálivosti.

Složení

Carolina Reaper mash 40 ml

Seznamte se s nejpálivější papričkou na světě. Do Guinessovy knihy rekordů byla zapsána v roce 2013 a dosahuje pálivosti až 2 200 000 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU).

Carolina reaper je hybridní chilli paprička druhu Capsicum chinense, kterou v roce 2012 vypěstoval Ed Currie ve městě Rock Hill v jižní Karolíně pod původním označením HP22B. Tento hybrid vznikl křížením papriček Bhut Jolokia a červeného Habanera.

Trinidad Scorpion Moruga mash 40 ml

Chilli paprička pocházející z oblasti Moruga na ostrově Trinidad, druhu Capsicum chinense.

Chile Pepper Institut ji prohlásil nejpálivější papričkou na světě 13. února 2012 na Novomexické státní univerzitě v Las Cruces. Nicméně Guinnessova kniha rekordů papričku Trinidad Moruga Scorpion za nejpálivější papričku na světě nepotvrdila.

Naga Bhut Jolokia mash 40 ml

Naga Jolokia je chilli paprička dosahující pálivosti až 1 041 427 SHU. Do roku 2007 byla označena za nejpálivější papričku v Guinnessově knize rekordů s pálivostí 1 001 304 SHU.

Jedná se o mezidruhového křížence z Bangladéše a severovýchodní Indie. Zkřížením papriček druhu Chinense a Frutescens. Lze ji také nalézt na Srí Lance, kde je známá jako Nai Mirris (Cobra chilli).

Red Habanero mash 40 ml

Habanero paprička je odrůda Capsicum chinense. Její název je odvozen ze španělského pojmenování Havany a je jednou z těch více pálivých. Nezralé papričky Habanero jsou zelené, ale v průběhu zrání svou bravu mění. Můžeme vidět Habanera oranžová a červená, ale i bílá, hnědá a růžová.

Habanero dosahuje pálivosti 200 000–300 000 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU).

Scotch Bonnet mash 40 ml

Tahle kráska pochází z Jamajky a byla první karibskou chilli papričkou, po jejímž exportu vznikla vysoká poptávka. Známá a populární byla nejen díky své chuti a pálivosti, ale především kvůli netradičnímu jménu. Scotch Bonnet je druhově příbuzná Habanero papričkám, se kterými je často díky podobnému vzhledu nesprávně zaměňována. Scotch Bonnet je ovšem sladší.

Green Jalapeno mash 40 ml

Papričky Jalapenos jsou původem z Mexika. Své jméno získaly podle hlavního města mexického státu Veracruz Jalapa (španělsky),ale původ slova je z aztéckého Xalapa. Jedná se pravděpodobně o nejpopulárnější papričku na americkém kontinentu..

Aji Amarillo mash 40 ml

Aji Amarillo je jednou z nejstarších odrůd v peruánských Andách a byla zde pěstována již od roku 2500 před naším letopočtem. Rostliny patří do rodu Capsicum baccatum, jsou trvalé a při vhodných podmínkách mohou vyrůst až do výšky 2 metrů. Sušené plody Aji Amarillo jsou známé jako Aji Mirasol. Dosahují délky cca 10 cm a šířky 4 cm. Mají mírnou pálivost a aromatickou ovocnou chuť.

Chipotle mash 40 ml

Chipotle nebo také Chilpotle je výraz pocházející z jazyka nahuatl a znamená uzená chilli paprička. Sušená a uzená paprička Jalapeno, která se používá především v mexické kuchyni a v kuchyních, jež jí jsou inspirovány, jako je například Tex-Mex. V jejich chuti se pálivost původních papriček spojuje s uzenou příchutí dýmu.

Orange Habanero mash 40 ml

Habanero paprička je odrůda Capsicum chinense. Její název je odvozen ze španělského pojmenování Havany a jednou z více pálivějších papriček. Nezralé papričky Habanero jsou zelené, ale v průběhu zrání svou bravu mění. Můžeme vidět Habanera oranžová a červená, ale i bílá, hnědá a růžová.

Habanero dosahuje pálivosti 200 000–300 000 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: